Tüm İçeriklerimiz


Botox

Botox

Botox; günümüzde oldukça yoğun yer eden, ancak sürekli duymamıza rağmen tam anlamı ile ne ifade ettiğini bilmediğimiz bir uygulamadır. Hatta çoğu zaman medya üzerinden görebildigimiz yanlış uygulamalar sonucunda oluşan mimiklerin yok olduğu görüntüler nedeniyle ön yargıyla yaklaştığımız estetik işlemlerdir. Ayrıntılı bir şekilde açıklayacak olursak; colostridium botolinum adı verilen bir bakterinin katkılarıyla oluşturulan bir nörotoksinin, özel iğneler ile gerekli görülen alana enjekte edilmesi
Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Lazer teknolojisinin hayatımızda oldukça yer etmesiyle birlikte, özellikle epilasyon konusunda çok büyük ilerleme kaydedildi. Günümüzde sadece bayanların değil, erkekkerin de çok fazla ilgisini çeken lazer epilasyon; her geçen gün kullanıcılara mutluluk verecek bir yenilikle karşımıza çıkmaktadır. İlk dönemler lazer epilasyon yaptırmak adına, maddiyatın dışında bir çok farklı aşama da gerekmekte idi, çünkü lazer epilasyon dileyen herkese uygulanabilecek bir teknoloji değildi maalesef.
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

Günlük duşunuzu alıp, deodorantınızı kullanıp mis gibi olmak en güzel bakım size göre o halde, hele birde kıl sorununuza kökten çözüm bulduysanız eğer; degmeyin keyfinize. Son dönemlerde estetikten ziyade resmen bir sağlık sektörü haline gelen epilasyon merkezleri, teknolojinin tüm trend nimetlerini de alana yansıtmaktadırlar. Lazer ve iğneli epilasyon olarak, her iki şekilde de kıl köklerinizden kalıcı olarak kurtulabiliyorsunuz. Tercihiniz iğneli epilasyondan yana ise eğer; artı ve ...
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kadınların makyaja ayıracağı kısacık dakikaların bile önemi çok fazladır. Bu yüzden de son dönemlerde kalıcı makyaj konusu cok fazla rağbet görmektedir. Aslında itiraf etmek gereklidir ki; hepsinden önemlisi her an her saniye bakımlı olabilme arzusudur belkide. Biz kadınlar için bu ayrıntı oldukça önemlidir. Kim istemez ki, yataktan kalktığı andan itibaren hayatına ışıltı katan küçük dokunuşlarla birlikte uyanmayı!
LPG Vucut Sıkılaştırma

LPG Vucut Sıkılaştırma

Cilt yapısında bulunan elastin ve kolojenlerin aktivitelerini arttırarak, bölgesel zayıflama amaçlanmıştır. Bu mantıkla zayıflama adına çeşitli cihazlar bulunsa da, en gelişmiş olanı merkezimizde bulunan Cellu M6 modelidir.
Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Çeşitli sebepler ile saç dökülmesi yaşayan kişilerde, alternatif olarak saç görüntüsü oluşturma amacıyla saç simülasyonu sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Saç simülasyonunun yanı sıra; saç dövmesi veya pigmentasyonu olarakta adlandırılmaktadır. Cerrahi bir işlem olmayan bu yöntem, kullanıcılarına 2 3 sene boyunca, huzurlu bir süreç geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Özellikle cerrahi işlem olmadığı konusunda danışanların akıllarında soru işareti kalmaktadır, ancak bu konud
Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dudaklarınıza hacim kazandırma, dudak kenarlarınızda bulunan derin çizgilerin tedavi edilmesinde, yüzünüzde zamanla oluşan hacimli ve derin kırışıklıkların hafifletilmesinde, yüzünüzde yer alan bazı çöküntü oluşturan alanların doldurulması ve hacim kazandırılmasında, ellerinizde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, hatta sadece yaş ile ilgili olmayan çeşitli yara vs izlerinde de oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

Cildin sağlıklı ve genç görünmesi adına uygulanan lazer seanslarında, son yıllarda fraksiyonel radyo frekans dalgaları yani altın iğne teknolojisi ile oldukça başarılı sonuçlara imza atılmaktadır. Cilt yüzeyinde herhangi bir işlem yapılmadan doğrudan cilt altına etki ederek uygulanan Altın iğne seansları sayesinde, cildin eski sağlıklı ve genç görüntüsünü yeniden kazanması amaçlanmaktadır. Cilt altına yapılan bu işlem sayesinde, cilt yüzeyindeki birçok sorunla mücadele edilebilmektedir.
Anti - Aging ile ilerleyen yaşınıza meydan okuyun

Anti - Aging ile ilerleyen yaşınıza meydan okuyun

Anti-aging işlemlerinde öncelikli olarak hedef; cilt dokusunu yenilemek, bağ doku ile ilgili hasarları gjdermek, hormonal dengesizlikleri cinsel kimliğinize uygun olarak dengelemek, ilerleyen yaş sonucu ortaya çıkabilecek her türlü saglık sorununa erken tanı ile müdahale edebilmektir. Yaşlanma sonucu ortaya çıkabilecek güç kaybı ve denge sorunları konusunda özellikle çok büyük avantaj sağlayan Anti-aging uygulamaları, günümüzde dünya genelinde birçok hekim tarafından koruyucu tedavi adı altında
HydraFacial Teknolojisi

HydraFacial Teknolojisi

Hydrafacial uygulamaları ile birçok cilt tipinde, farklı sorunların tedavisinde tek bir işlem ile oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle de, oldukça pratik, acısız ve konforlu bir yöntemdir. Vakumlama yöntemi ile işlem yapılmaktadır. Bir makyaj fırçası ile teninize küçük dokunuşlarda bulunduğunuzu hayal edin, hydrafacial yönteminin teninizde bırakacağı histe aynıdır. Seansın uzunluğu, kişisel etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterse de, aşağı yukarı 20 dakikalık işlemlerdir.
Dermapen Uygulamaları

Dermapen Uygulamaları

Cildin en üst tabakasında yer alan epidermise herhangi bir zarar vermeden, cildi en derin noktasından uyararak tedavi amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Birkaç saatinizi ayırarak, sosyal hayatınıza ara vermeden, gün içerisinde uygulama imkanı sunulan dermapen seansı sonrası etkileri hemen hissedebilmek mümkün. Cilt sıkılaştırma işlemlerinin yanı sıra, yüzde bulunan ince mimik çizgileri ve genişlemiş gözeneklerin görünümünü düzleştirme adına da dermapen seansları uygulanabilir.
Aslı Tarcan Güzellik Merkezi

Aslı Tarcan Güzellik Merkezi

Aslı Tarcan Güzellik Merkezi olarak biz; her ortamda her daim göz kamaştıran olmanız için yanınızdayız.
Sektörde edindiğimiz misyon ve vizyonumuzla, sadece anı kurtarmak adına değil, yaptığımız her işin sizin hayatınızda ki önemini hissederek uygulama yapmaktayız. Bu yüzden olsa gerek, tamamladığımız her işlemden aldığımız geri dönüşlerde sadece seans sonucunu değil; mutluluğunuzu, heyecanınızı ve gözlerinizdeki ışıltıyı samimiyetle paylaşmaktayız.
Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Ömrünüzden geçen her yıl küçük veya büyük birçok iz bırakır hayatımızda. Bu izlerin en belirginleri şüphesiz ki, cildimiz üzerinde kalır. Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak dünyaya gelselerde, maalesef ki herkes genetik faktörler konusunda aynı etkiye sahip olamıyor. Yaşlılık veya farklı bir çok neden cilt üzerinde de en çok yüz bolgesinde kendini belli eder.
Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Ameliyatsız uygulamalara örnek botox, alında paralel çizgilerin ve göz kenarında kazayağı adı verilen yelpaze şeklindeki çizgilerin düzleşmesini sağlayan bir yöntemdir. Botulunium Toksin A yüz bölgesinde uygun kaslara enjeksiyon şeklinde uygulanır. Kasların hareketini bloke ederek kas hareketine bağlı oluşan çizgilerde düzleşme buna bağlı bakışlarda canlanma etkisi yaratır. Alın kaslarının bir kısmının çalışmamasına bağlı olarak ta kaşların kalkma etkisi gözlenir.
Ameliyatlı Estetik Uygulamalar

Ameliyatlı Estetik Uygulamalar

Ameliyatlı estetik uygulamalara örnek rinoplasti, burun dış görünümünü değiştiren aynı zamanda nefes alma zorluğunu tedavi eden bir ameliyattır. Bu ameliyatta burun üzerindeki çıkıntılı bölge (hump) alınabilir, burun ucu şekillendirilebilir, burun deliklerine yönelik müdahalede bulunulabilir. Burun içindeki eğriliklere ve et büyümelerine bağlı oluşan burun tıkanıklıkları da bu ameliyat sayesinde tedavi edilebilir.
Protez Tırnak

Protez Tırnak

Güzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biri de protez tırnaktır. Protez tırnak kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bir yöntemdir. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnakları gibi görünür.
Endermolift

Endermolift

Tıpkı kas gibi bağ dokusunun da çalıştırılmaya ve egzersiz ihtiyacı vardır. İnsanlar hayatları boyunca kendilerini en fazla 50-100 kez yenileyebilen belirli sayıda fibroblast hücrelerinin üretim kapasitelerinin artması için uyarılmaya ihtiyacı vardır. Endermolift mekanik uygulamalarla fibrolastları aktive ederek cildin gençleşmesini sağlar.
Radyo Frekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyo Frekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyo frekans tekniği ile zayıflama yöntemini tercih edenlerin aklına gelen önemli bir soruda, bu işlemin hangi bölgelerde uygulandığı ile ilgili olmaktadır. Radyo frekans uygulamaları, vücudunuzda ihtiyacınız olan her bölgede uygulanabilir. Bu yöntemi cazip kılan yönlerinden biriside budur. Şimdiye kadar karşılaşılan herhangi bir yan etkisi yoktur. Bunun yanı sıra, ağrı eşiğiniz düşük bile olsa, seanslar sırasında herhangi bir ağrı, acı vs durumu söz konusu olmayacaktır.
Dermaroller

Dermaroller

Dermaroller; cilt üzerinde minik kanallar açılarak, herhangi bir amaçla yapılan hertürlü bakımın etkisini arttırmaya yarayan bir mekanizmadır. Mekanizma üzerinde bulunan iğnecikler sayesinde, uygulama yapılan bölgeye kanallar açılarak, cilt yüzeyinde yapılan bakım vs amaçlı içeriklerin cilt altına daha kaliteli bir şekilde nüfuz etmesi sağlanır. En genel anlamı ile cildin uyarılması amacıyla kullanılan dermorellerde, uygulama yapılacak bölgeye göre iğne seçimi yapılabilmektedir.
İpek Kirpik Uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması sonrasında, bakışlarınızın 90 gün boyunca aynı etki ile devam etmesini istiyorsanız, o halde dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Özellikle periyodik aylık bakımlarınız asla ihmal etmemeniz gereken bir noktadır. Bunun yanı sıra, gözünüzü elle sert bir şekilde ovuşturmamak vs de önemlidir. İpek kirpik uygulaması, hayat akışınız içerisinde sizi zorlayacak ayrıntılara sahip değildir. Yani seans sonrasında yüzünüzü yıkamanız, banyo yapmanız, göz makyajı yapma
Somon DNA

Somon DNA

Somon DNA, teknolojinin cildimize en büyük hediyesidir aslında. Özellikle güneşin cildinizde yarattığı olumsuz etkiyi minimize ederek, çevresel ve genetik birçok faktörünün teninizde bıraktığı izleri yok etmek adına uygulanan oldukça kapsamlı bir anti - aging yöntemidir. Bu yöntemin en büyük etkisi, özellikle ilerleyen yaş ile birlikte cilt içeriğinde kaybedilen nemin, cilde hızlı bir şekilde kazandırılmasıdır.
Bölgesel Lipoliz

Bölgesel Lipoliz

Bölgesel zayıflama konusunda yeni bir devrim olan bölgesel lipoliz ile artık bölgesel yağlanma stresi yaşamaktan kurtulacaksınız. Lipoliz; soyadan elde edilen bir etken madde ile oluşturulan ilacın, yağ fazlalığı bulunan bölgeye enjekte edilerek, o bölgede aktivasyon başlatma işlemidir. Bu sayede enjekte edilen bölgede bulunan aktif yağ kütlelerinin parçalanması kolaylaşacaktır. Enjekte edilen ilaçlarda bulunan etken maddenin soyadan elde edildiğine değinmiştik az önce, bu etken madde insan v
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı estetiği ile yüzde ışıltı, cilt canlandırma, elastikiyet ve nem kazandırma son zamanlarda oldukça yoğun talep gören uygulamalardan biridir. Yer çekimi ve ilerleyen yaşın birleşimi ile, yüz üzerinde ince çizgiler oluşmaktadır. Bazen yoğun mimik kullanan kişilerde, henüz çok erken yaşlar olmasına rağmen yine de bu çizgilere rastlamak mümkündür.
Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon peeling cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması aynı zamanda cildin aydınlık bir görünüme sahip olması adına uygulanan kısmen bir tedavi şeklidir. Tüm bu işlevlerin yanı sıra, açık renkli ince kılların yok edilmesinde de tavsiye gören bir cilt bakım uygulamasıdır. Lazer ile uygulanan bu işlem, cilt yenileme ve leke tedavilerinde oldukça yüksek başarı oranlarına sahiptir.
Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Ciltte meydana gelen kırışıklıkları gidermek adına üç farklı amaç güdülerek tedavi uygulanmaktadır. Bu noktada kişilerde kırışıklıklar dolgu ile doldurulmakta, kırışıklığı oluşturan mimikleri azaltılmakta ve kollojen takviyesi yapılarak doku onarımı hızlandırılmaktadır. Bu durumların meydana getirilerek kırışıklık giderme yöntemi uygulandığında kişilerin bu sorunları da giderilerek kişiler istedikleri gibi güzel ciltlere son derecede iyi bir şekilde sahip olabilmektedirler. Bu yöntemler ciltleri
Microblading Kıl Tekniği

Microblading Kıl Tekniği

Microblading kıl tekniği nedir nasıl uygulanır? kaşlar yüze en çok anlam katan ve yüz şeklinde en çok etkisi olan durumlardan bir tanesidir. Bu sebepten dolayı da hemen hemen herkes kaşlarının son derecede düzgün ve güzel görünmesini istemektedirler. Bazı kişilerde kaşlar doğal halde gergin ve gür olmamaktadır. Bu noktada şekilli ve son derecede de düzgün kaşlara sahip olmak isteyen kişiler kaş yapımı yani kalıcı makyajla microblading kıl tekniği ile istedikleri görünümde olan kaşlara sahip ol
Istanbul un En Güzel Solaryum Mekanı

Istanbul un En Güzel Solaryum Mekanı

Solaryum fiyatları ve uygulamaları anlamında sizleri aydınlatmak açısından bronz ten rengi yazın elbette ki vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bazı kişiler bu ten rengine sahip olmak istemedikleri için güneş kremi kullanma gereksinimi duysalar bile birçok kişi de özellikle bronz ten rengine sahip olmak adına solaryum tercih etmektedirler.
Bakırköy Cilt Bakımı Merkezi Tercihiniz

Bakırköy Cilt Bakımı Merkezi Tercihiniz

Kadın veya erkek hayatımızı en sağlıklı şekilde devam ettirebilmek adına oldukça ciddi çaba sarfederiz. Her anlamda kontrollerimizi ve bu kontrollerin gerektirdiği tedavi yöntemlerini zaman kaybetmeden uygulamaya sokarız. Ancak söz konusu cildimiz olduğunda genelde bu uygulamalar biraz ihmal edilir yada sekteye uğrar. Aslında cildimiz vücut ve ruh sağlığımızın dışa yansımasıdır. Bizler ne kadar sağlıklı olursak cildimizde ki ışıltıda o kadar net olmaktadır.
Gelinler İçin Düğün Öncesi Bakım

Gelinler İçin Düğün Öncesi Bakım

Yaz mevsimi geldiyse düğün sezonuda açılmış demektir o halde. Bir kadının hayatındaki en özel anlar nedir diye sorsam, geçmişe doğru çıkılan yolculukta mutlaka düğün gününüze takılıp kalırsınız sanırım. Tüm gözlerin üzerinize çevrildiği bu en özel gününüzde, kusursuz bir görünüm ile baş döndürmek her genç kızın hayalidir elbette.
Kadınlarda Saç Dolgusu

Kadınlarda Saç Dolgusu

Kadınlar arasında saç dolgusu uygulamasının bu kadar popüler olmasının temelinde bu uygulamanın kolay ve pratik bir şekilde uygulanıyor olması yatsada, aslında bir diğer önemli faktör de kadın ve erkek arasında oluşan uygulama farkıdır. Kadınlarda saç dökülmesi sorunu, erkeklerin aksine tek bir bölgede yaşanan genişlik şeklinde olmamaktadır. Daha çok seyrelme şeklinde yaşanan bu sorunlara ilk etapta saç ekimi operasyonları ile müdahale etme zorunluluğu yoktur.
Bitkisel Peeling Uygulaması Nedir

Bitkisel Peeling Uygulaması Nedir

Peeling uygulamaları, cildin üst katmanında bulunan ölü hücre içerikli tabakanın soyulması işlemidir. Birçok çeşidi olduğu gibi, bitkisel içerikli uygulamalarda oldukça revaçtadır. Tamamen bitkisel özlerden oluşturulan peeling malzemesinin cilde uygulanarak üst katmanının soyulmasına ve dolayısı ile daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşulmasına yardımcıdır.
Ameliyatsız Göz Estetiği

Ameliyatsız Göz Estetiği

Göz çevresinde oluşan bir çok sorun kadın veya erkek, cinsiyet farketmeksizin çoğu kişinin yaşadığım sorunlardandır. Gözaltı torbaları, morlukları ve göz çevresi kırışıklıkları bu sorunlardan bazılarıdır.
Özellikle çağımızın ihtiyaçlarındam olan teknolojik ürünler; telefon ve bilgisayarlar ile yoğun bir kullanım gerçekleştirmek ne yazık ki, bu sorunları daha da arttırmaktadır. Hatta artan bu sorunlar, sanıldığı gibi ileriki yaşlarda değil, henüz 30 lu yaşların başlarındayken ortaya çıkmakt
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Çünkü bu sorunların telafisi adına geliştirilmiş olan kimyasal peeling uygulamaları oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildinizin canlılığını yeniden kazandırmak, genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak adına çeşitli solüsyonların uygulanmasına Kimyasal Peeling adı verilir.
Yüz Germe Estetiği Operasyonu

Yüz Germe Estetiği Operasyonu

Yüz kaslarımız hayat boyu hareket halindedir. Bu kadar hareket halinde olmak bir süre sonra yüz kaslarınızda yorgunluk oluşturur. Tek sebep yorgunlukta değildir aslında. Güneş, yer çekimi, günlük stres gibi bir çok erken birleşerek Yüz Germe Estetiği Operasyonlarına olan ihtiyacı arttırır.
 Cilt Sağlığında İç ve Dış Etkenler

Cilt Sağlığında İç ve Dış Etkenler

Cilt yaşı kişinin biyolojik yaşından ayrı bir yönelim gösterir. Kişinin cilt yaşı, kendi genetik şifresi ile birlikte değerlendirilmelidir. Bu kapsamda bazı kişiler oldukça şanslı bir konumda yer almaktadırlar. Çünkü ciltleri için özel bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Ancak bunun yanı sıra, bazı danışanlar da her daim öncelikli olarak ciltlerini düşünmek durumundadırlar.

contact
Bu sitede çerezler kullanılıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul ediyorsunuz.Kabul Ediyorum
Çerezler hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız
X
logo
Asli Tarcan Saç Ekim Merkezi
www.aslitarcanhairclinic.com X